Ako v pohode zvládnuť vašu svadbu

Svoju svadbu som mal pár rokov dozadu a tak veľmi dobre viem, čo všetko treba spraviť. Plánujete dlho dopredu, ale kolotoč, ktorý začne pár dní pred svadbou sa nedá opísať. Výzdoba, koláče, izby pre hostí, družičky, kytica… Pripravte sa nato že spánku si 2 dni pred svadbou možno moc neužijete.

Všetko ste ale zvládli, zajtra máte svadbu.

Začína to už od rána – kaderníčka, vizážistka, do toho samozrejme 15 telefonátov od mamičky, kamarátiek či brata. Zažívam to ničmenej každú sobotu s nevestami. Od toho sa asi neodbremeníte, predsa hráte hlavnú rolu vo filme kde ste aj jeho režisérkou. Môžete ale posunúť niečo na spolahlivého človeka, napríklad na družičku, nebude vedieť asi úplne všetko ale odsledovať výzdobu v sále či v kostole nie je až taká ťažká úloha.

Je dobré keď ste s rannými prípravami ste hotový okolo 10,00. Treba vo väčšine prípadov myslieť aj na svadobné portréty, ktoré prebiehajú v deň svadby.

Po prípravách a obliekaní by ste sa tak mali prepnúť do režimu v pohode.  Fotkám moc neprospeje ustarostený výraz nevesty alebo rozladený ženích. Ja zvyknem hovoriť keď natáčam počas fotenia – skúste sa teraz venovať sami sebe a zabudnite čo sa deje okolo.

Myslím si, že vtedy vznikajú najlepšie fotky keď ste samy sebou a nestrojíte sa do umelých polôh. Na fotenie si rezervujte ideálne 2 hodiny času a vyberte si miesto, ktoré Vám niečo hovorí. Osobne mám rád natáčanie v lese, kde je aj okolo obednej letnej horúčavy znesiteľne.

Ideálny prípad je, keď sa rozhodnete ísť na fotenie mimo svadobný deň. Môže sa stihnúť oveľa viacej miest, napríklad aj taký Rozsutec. Tiež nemáte toľko stresu ako na svadobnom dni, takže aj nevesta a ženích sú v pohode.

Nevýhoda tohto fotenia je, že treba znovu prejsť rannými prípravami od kaderníčky po obliekanie. Tiež je zväčša fotenie a natáčanie mimo svadobný deň spojené s ďalšími poplatkami ale fotky určite budú stáť zato.

Svadby sa oficiálne pre hostí začínajú odobierkou, alebo pytačkami, teda keď ženích príde po nevestu. S touto časťou si nechajte poradiť od starejšieho alebo to zverte bratrancovi, pretože to už nie je vo vašich rukách. Treba si svadbu aj trošku užiť a po ranných zhonoch je už aj na čase.

Blíži sa ale už vaša chvíľa keď si poviete svoje áno. Mnohí sa tejto časti najviac boja, aj keď podľa mňa sa niet čoho báť. V kostole si posedíte vypočujete si ako Vám do srdca farár prehovorí, poviete si sľuby a zrazu je “po svadbe”. Tak rýchlo to ubehne, tá chvíľa, ktorú ste plánovali možno celý život. Aj preto je video veľmi dôležité, keďže ako jediné zachytáva obraz aj zvuk.

Fotkami sa vrátite na obrad tým momentom, ale videom sa vraciate na obrad, ale aj k celej svadbe dejom aj emóciami.

Po gratuláciách sa presúvate do sály, kde Vás čaká už iba zábava a program.

Pozrite si môj článok v tomto blogu na tému 5 tipov na zaručenú zábavu na svadbu.

A samozrejme pokiaľ svadbu nechcete len tak preletieť vo svojom živote, uvažujte nad videom a fotkami. 

Možno Vám to teraz zmysel nedáva, prečo by ste mali mať aj video ale za pár rokov Vám príde živá spomienka na vašu svadbu neoceniteľná.

Add A Comment