5 tipov na zaručenú zábavu na svadbe

Svadobná hostina je bez pochyby o zábave. Základ je dobrý, skúsený starejší, ktorý sa postará o hladký priebeh svadby  a samozrejme DJ, alebo kapela. Ale čo keď je po tanečnom kole a ľudia sedia? Zabavte sa s nimi, spôsobov je hneď niekoľko.

1. Topánkový kvíz

Medzi najobľúbenejšie patrí určite topánkový kvíz. Ide o scénu, keď si manželia sadnú chrbtom k sebe, vymenia si po jednej topánke, tak aby nevesta mala jednu svoju topánku a jednu ženíchovú topánku a ženích rovnako. Mladomanželia potom dvíhajú topánky do vzduchu na základe otázok. Keď to platí na nevestu mali by sa mladomanželia zhodnúť z obaja zodvihnúť nevestinu topánku. Naopak keď odpoveď platí na ženícha obaja by mali zodvihnúť ženíchovu topánku. Takíto kvíz ukáže hosťom ako sa mladomanželia navzájom poznajú a zároveň dobre pobaví.

S otázkami Vám určite pomôže Váš DJ či starejší.

Medzi najčastejšie patrí:

Kto koho prvý pobozkal?

Kto sa teší viac na svadobnú noc?

Kto bude prebalovať v noci dieťa?

Kto bude držať kasu?

Kto má lepšiu svokru?

atď. atď.

 

2. Fotobúdka

Fotobúdka je dobre známa forma zábavy, no aj vďačná, keďže vaši svadobný hostia si odnášajú spomienkovú vytlačenú fotku z vašej svadby. Niekedy si dávajú mladomanželia vytlačené fotky z fotobúdky lepiť do svadobného albumu spolu s venovaním.

Na fotenie sa často používajú aj rôzne rekvizity, ktoré fotenie spravia zábavnejším.

Fotky nie sú len tlačené, veľká výhoda napríklad oproti “domácej” fotobúdke v podobe polaroidu je, že fotky z fotobúdky potom nájdete aj v galérií na webe a možno spraviť kedykoľvek dotlač.

Samotný polaroid je na svadbách v poslednej dobe celkom viditeľný, ale zvážte si výhodnosť, keďže investícia do foťáku a náplní prípadne rekvizít ďaleko presahuje 100€. U nás máte fotobúdku na hodinu so všetkými vytlačenými foto počas akcie a samozrejme online galériu s heslom, nakoľko rešpektujeme vaše súkromie. 

Informujte sa u nás na ďalšie možnosti nájmu našej retro – fotobúdky. Žiadne ďalšie poplatky za vytlačené fotky či rekvizity. U nás je cena za nájom pevná.

3. Klobúkový tanec 

Do tejto aktivity zapájate priamo vašich hostí. Nevesta vyberie 5-10 žien (počet je aj podľa toho, koľko klobúkov si vopred pripravíte, alebo koľko klobúkov pripravý DJ alebo starejší), ktoré pozvete na tanečný parket.

Každej dá na hlavu klobúk, dajú sa do kruhu za sebou, ľavou rukou sa chytia za plecia a pravou si do hudby prehadzujú klobúky. Častejšie je však vidieť chlapský klobúkový tanec, pretože predsa ženy majú krásne účesy, ktoré po tejto disciplíne upraví nežné polovičky na nepoznanie.

4. Same day edit video

Je to netradičná no veľmi pôsobivá forma programu. Ide o spracované svadobné video z vášho svadobného dňa.

Táto služba je veľmi náročná, preto ju len tak ľahko nenájdete, kameramanov, ktorí sú schopní Vám ju ponúknuť na Slovensku napočítate na prstoch jednej ruky.

Vačšinou sa premietanie same day edit videa začína pred polnocou, ešte pred začepčením. Vaši hostia tak uvidia unikátne zábery z príprav, zo spoločnej prechádzky lesom či parkom, obrad uvidia z “prvej” rady a na záver sa pobavia na tanečných kreáciách.

Pozrite si naše portfólio a zistite viacej o same day edit videu.

5. Začepčenie

Začepčenie je krásny ľudový zvyk kedy sa po polnoci sníma vienok mladej neveste a je tak povýšená do stavu manželského. Priebeh je veľmi špecifický, záleži aj na regióne a miestnych zvykoch, ale spravidla je sprevádzaný ľudovým spevom 3-7 žien, tiež to záleží podľa zloženia súboru, ktorí začepčenie vykonáva. Potom starejší príde k neveste a pýta sa jej; “Chceš vienok snať alebo hlávku stať?”. Nevesta odpovie hlávku stať. Starejší pohrozí sekerou, ženy prehovárajú do duše nevesty spevom. Prichádza starejší a opäť sa pýta “Chceš vienok snať alebo hlávku stať?”. Nevesta odpovedá aj po druhý krát “hlávku stať”. Starejší odchádza a zbor opäť prehovára k neveste. Starejší sa spýta naposledy. Nevesta už presvečená odpovedá tak teda vienok snať. Začína sa proces, kedy dostane nevesta zásteru na znak pripravenosti do života. Začepčenia sa končí krátkym tancom mladomanželov v strede spievajúceho súboru. 

Niekedy je po začepčení aj sľub svokier, kedy sľubujú mladomanželom “Plagáty o plesoch všetky prečítame…” Po sľube svokrov o tom že, všetko na svadbe dopijú podpisujú slávnostnú prísahu.

 

Add A Comment