Čo pre mňa znamená svadobné video.

s

Svaby som začal natáčať po vysokej škole v roku 2010, keď som videl video od Milana Durocha -RJ65 štúdio,dovtedy som si myslel, že svadba je o jednej kamere, klasický záznam, pobehám hore dole a odovzdám 2 hodiny. Milan mi však ukázal, že to môže byť omnoho viacej ako nudný záznam. Jeho klipy boli parádne, slider, žeriav, dokonca aj letecké zábery.

To bol moj prvý kontakt s novodobým videom. Okrem Milana Durocha robil v tom čase výnimočné svadby aj pán Žitnanský, čo je pojem vo svadobnom video dodnes.

Ale roky plynuly, každou svadbou som sa posúval jak strihovo tak technicky. Najväčší prelom bol v roku 2013, keď som začal používať dron. Dovtedy to bola len veľmi ojedinelá záležitosť a tak som mal z roku na rok viacej a viacej svadieb. Maximum bolo 25 za rok. To už som makal na svadbách na plno a stalo sa to mojim hlavným živobytím.

Nieže by som niekedy bol zamestnaný, hneď po škole som začal robiť video, pretože to bola dlhé roky moja záľuba no nevedel som, či sa dokážem uživiž, ale čo by som si vtedy nepovedal, mojou záľubou živým rodinu, mám hypotéku, manželku aj 5-ročného syna.

Technika išla a ide neustále dopredu, dlho som bol zastáncom vlastných technických riešení, veď som mal vlastnoručne vyrobený žeriav, aj steady cam. Po čase som to ale vymenil za profi riešenia, predsa len o niečo lepšie a tak som si zvykal na najlepšie. Veď ľahko 🙂

Dnes je to všetko o elektronike, jeden steady cam (používam ronin s) nahradí asi všetko. Ale to je dobre, pretože Vám to uľahčí prácu a to je najmä na svadbe dôležité, takže sa môžem plne sústrediť na emócie.

Za tých pár rokov som zažil mnoho svadieb, každú si pamätám, prežil som ich niekoľkokrát, vďaka tomu, že som dlhé hodiny venoval ich strihu.

Pre mňa je svadobné video srdcová záležitosť, najmä vďaka emóciám. Myslím, že som veľmi emotívny človek, preto som vďačný každému páru za dôveru. A verte, že keď si budeme pozerať pri odovzdaní videa ten krátky klip, budem na vašej svadbe znova. A takisto aj všetci hostia, no v prvom rade vy! Pre mňa je najväčšia odmena vaša spokojnosť a dlhé roky robím pre to maximum.

Máte na mňa otázky? Neváhajte napíšte mi zavolajte, rád Vám odpoviem, poprípade poradím.

T.

Add A Comment